NEW CASTLE - Four wrestlers from Lebanon managed a one-way ticket to New Castle for state after competing at semi state Saturday.

Lebanon's Caleb Bocock, Kellen VanCamp, Evan Stambaugh, and Erik Hart will be joining Southmont's Connor Moore and Zach Worm, and North Montgomery's Jesse Archer at the state finals.

Bocock came in fourth in the 120 weight class. VanCamp coming in third at 152. Stambaugh coming in fourth at 160, behind Arthur. Hart placed second at 220.

Lebanon's contenders will compete Friday to see if they will move on to Saturday for state placement.



106 Results



1st Place - Cainan Schaefer of South Dearborn



2nd Place - Klayton Anderson of Hamilton Southeastern



3rd Place - Keyuan Murphy of Warren Central



4th Place - Cameron Diep of New Palestine







113 Results



1st Place - Austin Holmes of Hamilton Southeastern



2nd Place - Skylour Turner of Indianapolis Cathedral



3rd Place - Alec White of New Palestine



4th Place - Ethan Smiley of Beech Grove







120 Results



1st Place - Breyden Bailey of Indianapolis Cathedral



2nd Place - Cornelious Elliot II of Perry Meridian



3rd Place - Caleb Bocock of Lebanon



4th Place - Dameion Rutledge of Southport







126 Results



1st Place - Chad Red of New Palestine



2nd Place - Ngun Uk of Perry Meridian



3rd Place - Zach Melloh of Indianapolis Cathedral



4th Place - Joel McGhee of Warren Central







132 Results



1st Place - Jordan Vaughn of Franklin Central



2nd Place - Nick Ellis of Roncalli



3rd Place - Jack Chastain of Hamilton Southeastern



4th Place - Evan Eldred of Westfield







138 Results



1st Place - Brandon James of Perry Meridian



2nd Place - Tommy Cash of Lawrence North



3rd Place - Keegan Stansberry of Hamilton Southeastern



4th Place - Connor Moore of Southmont







145 Results



1st Place - Trent Pruitt of Warren Central



2nd Place - Mason Gaines of Fishers



3rd Place - Evan Smiley of Beech Grove



4th Place - Alston Bane of Richmond







152 Results



1st Place - Kellen VanCamp of Lebanon



2nd Place - Corbin Gregg of Hamilton Southeastern



3rd Place - Dominic Herrick of Warren Central



4th Place - Isaiah Michaels of Centerville







160 Results



1st Place - Dezmen Goddard of Warren Central



2nd Place - Ethan Briggeman of Indianapolis Cardinal Ritter



3rd Place - Jesse Archer of North Montgomery



4th Place - Evan Stambaugh of Lebanon







170 Results



1st Place - Ben Harvey of Indianapolis Cathedral



2nd Place - Cameron Jones of Lawrence North



3rd Place - Zach Worm of Southmont



4th Place - Spencer Irick of Hamilton Southeastern







182 Results



1st Place - Mason Parris of Lawrenceburg



2nd Place - Jonathan Morales of Western Boone



3rd Place - Conner James of Roncalli



4th Place - Caleb Hoots of New Castle







195 Results



1st Place - Blake Rypel of Indianapolis Cathedral



2nd Place - Tristen Tonte of Perry Meridian



3rd Place - Sam Hipple of Carmel



4th Place - Scott Fuller of Zionsville







220 Results



Guaranteed Places



1st Place - Courvoisier Morrow of Warren Central



2nd Place - Erik Hart of Lebanon



3rd Place - Ryan Guhl of Indianapolis Cathedral



4th Place - Noah Grable of New Palestine







285 Results



Guaranteed Places



1st Place - Nate Trawick of Richmond



2nd Place - Jasion Brogan of Warren Central



3rd Place - Robert Samuels of Lawrence North



4th Place - Drew Hobick of Zionsville